КОШАРКА

Милвоки повторно ја совлада Атланта

Милвоки повторно ја совлада Атланта и поведе со 3-2 во финалето на Источната конференција. Бакс беа подобри во поголемиот дел од натпреварот, во кој отсуствуваше грчката sвезда, Јанис Адетокумпо, кој се повреди на последниот натпревар. Пред неколку дена, Феникс Санс ги елиминираше Лос Анџелес Клиперс и обезбеди влез во големо финале во НБА.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button