РЕГИОН

Министерот за безбедност на БиХ обвинет во предмет за висока корупција

Обвинителството на Босна и Херцеговина денеска соопшти од дека е подигнато обвинение против министерот за безбедност на БиХ, Селмо Цикотиќ, кој се товари дека го оштетил буџетот за околу пет милиони евра.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button