ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Мицкоски: На СДСМ и ДУИ ќе им се случи цунами

„Ти кон мене со проколнувања, а јас кон тебе со благослови“, беше последната порака што шефот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му ја испрати на поранешниот премиер Никола Груевски, порачувајќи дека оваа јавна тепачка воопшто не му била лесна во медиуми. Мицкоски, од младинскиот клуб на неговата партија во Велес, рече дека ова е последен пат да зборува за Груевски.

И покрај овие договори, Мицкоски смета дека уставните измени тешко дека ќе бидат одобрени.

Мицкоски рече дека Бугарија не ја прекинува пропагандата на Бугарија против Македонија.

Шефот на опозицијата ја покани власта на предвремени избори на кои е убеден дека ќе победи и порача дека оние што го прекршиле законот ќе бидат уапсени од прв до последен.

Фатлуме Дервиши

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button