ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Мицкоски: „Незадоволството кај коалициските партнери на СДСМ е големо“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е убеден дека незадоволството кај коалициските партнери на СДСМ е големо со влегувањето на Алтернатива во власта. Според него, ваквата состојба ќе трае уште неколку недели, а опозицијата ќе продолжи да бара брзи парламентарни избори.

Advertisements

 

 

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button