СПОРТФУДБАЛ

Мустафи се приклучува на Барди кај Леванте

Шкодран Мустафи кариерата ќе ја продолжи во Шпанија, со екипата на Леванте, каде ќе се приклучи на Енис Барди. Шпанскиот тим ја објави веста за доаѓањето на албанскиот дефанзивец, кој потпиша двегодишен договор со шпанскиот тим со важност до јуни 2023 година, со опција за продолжување на уште една година. Мустафи неодамна беше дел од Шалке, додека во минатото во својата богата кариера играл и за Евертон, Арсенал, Сампдорија и Валенсија. Дефанзивецот, ги помина медицинските тестови и се приклучи на тимот на тренинзи.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button