МАКЕДОНИЈА

На граничните премини нема подолги задржувања, зголемен сообраќајот надвор од градските средини

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози, соопшти АМСМ.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Се препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button