ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

На Табановце приведен скопјанец, пренесувал над илјада монети

На Табановце приведен скопјанец, пренесувал над илјада монети

Како што информира МВР, на Табановце приведен скопјанец, кај него пронајдени над илјада различни видови монети
На 31.03.2023 во 14.30 часот на ГП Табановце, при влез во државата, полициски службеници од Регионален центар за гранични работи Север – Полициска станица Табановце е лишен од слобода С.Ј.(51) од Скопје.
При извршена дополнителна контрола на лицето, пронајдени се и одземени 1.120 парчиња различни видови монети. Со него бил извршен службен разговор во кој тој појаснил дека монетите му биле испратени по карго, по претходен договор со лица во Република Србија, од каде отишол да ги земе.
Лицето е предадено на полициски службеници во Полициска станица Куманово за понатамошна постапка, а по документирање на случајот ќе следува поднесок.
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button