СПОРТ

Најава за „невозможен“ трансфер: Јунајтед ќе пазари во Ливерпул!

Ривалството помеѓу овие два клуба е толку големо, поради што ептен се ретки премините директно од еден во друг клуб. Такви досега во историјата имало само осум, а последен бил Фил Чиснал во далечната 1964 година. „Ѓаволите“ сега сакаат да го прекинат 58-годишниот пост и да се засилат со англискиот репрезентативец, зад кого е турбулентна сезона.

Advertisements

Составот од Манчестер нуди 10 милиони фунти за услугите на Окслејд-Чембрлен, а сакаат да го купат уште летово. Тој сака да го напушти „Енфилд“ бидејќи од Јурген Клоп не ја добива посакуваната минутажа.

Извор: Sport1

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button