СВЕТ

Најмалку едно лице загина во престрелка во САД, неколку се ранети

Најмалку едно лице загина во престрелка во САД, неколку се ранети

Најмалку едно лице загина, а неколку други се повредени во престрелка во Орландо, Флорида, САД, соопшти полицијата, а пренесува ABC News.

Синоќа околу 23 часот по локално време, полицајците од полициската управа во Орландо добиле дојава за истрели од огнено оружје во реонот на Ајрон Веџ Драјв и Јужното езеро Орландо и по пристигнувањето пронашле повеќе ранети лица, од кои едното починало.

„Истрагата е во тек, кога ќе имаме повеќе информации ќе ги објавиме“, изјави портпаролката на полицијата.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button