ЗАБАВАМЕТРОПОЛ

Најверната жена во Хороскопот: За нејзината љубов вреди да се борите

Нејзината најголема сила лежи во два квалитети кои ги поседува – чувствителноста и трпеливоста. Таа има нежна природа, но тоа не значи дека може да се манипулира – има тврди ставови кои тешко се менуваат – а ако некој се обиде да ги „тестира“ нејзините граници, ќе се разбуди нејзиниот огнен темперамент.

Таа е Бик.

Сепак, жената Бик избегнува да го покажува својот темперамент бидејќи се стреми кон рамнотежа и сигурност во животот. Ја сака природата и најмногу сака да живее во пријатна и колоритна средина. Не е авантуристка и не сака да ризикува, поради што не знае добро да се справи со наглите промени. Подобро функционира во рутината и монотонијата, поради што речиси никогаш не бара големи животни промени самостојно, туку е предизвикана од некои надворешни фактори. Како и да е, какви и да ѝ донесе животот, таа брзо учи од нив и голема е веројатноста да не ја повтори истата грешка двапати.

Врски

Тој е еден од најпосветените и најлојалните хороскопски знаци. Никогаш не брза во врска, многу и е важно целосно да го запознае партнерот и да биде сигурна дека го избрала вистинскиот пред да се посвети на сериозна врска. И штом ќе се обврзе, веројатно е засекогаш.

Мажот кој сака да ја освои мора да биде подготвен на многу додворувања и заведувања бидејќи тоа е патот до срцето на оваа жена. Оној што ќе ја освои ќе добие многу затоа што е природно жената родена во овој хороскопски знак да се грижи за другите, па затоа ќе се труди да даде што е можно повеќе во врската се додека нејзиниот партнер е лојален и верен. и ѝ обезбедува чувство на сигурност и заштита. Многумина кои го преживеале тоа искуство ја опишуваат жената Бик како волшебна љубовница.

Во љубовта најдобро се согласува со Рак, Девица, Јарец и Риби.

Пријателство

Дали имате другарка кој во основно училиште во вашата тетратка напишал „најдобри пријатели засекогаш“? Ако и по години сте најдобри пријатели, голема е веројатноста оваа другарка да е роден во знакот Бик. Своите пријателства ги сфаќа сериозно, ги негува и несебично им се посветува на пријателите и им останува верна.

За возврат, таа очекува еднаква лојалност од своите пријатели, а ако е така, пријателството ќе трае вечно. Не ѝ треба орда пријатели за да биде среќна, нејзиното мото е квалитет пред квантитет и тоа важи за повеќето области од нејзиниот живот, а не само за пријателството. Таа ќе ги игнорира луѓето што не ги сака, наместо да почне да се кара со нив.

Погледнете

Големи, експресивни очи со спуштени очни капаци, пополни сензуални усни, тенок, елегантен врат, пошироки гради и поголемо тело се некои од физичките карактеристики на типична жена Бик. Вратот е дел од телото со кој владее овој знак, па затоа е многу често експресивен кај Бикот и сакаат да го истакнуваат со ланчиња, синџири, марами.

Носот е обично пократок со подигнат врв и раширени ноздри. Ги красат топли и нежни очи и изглед „како кученце“, а припадниците на посилниот пол тешко можат да одолеат на заводливиот шарм со кој зрачат овие очи.

Повеќето жени Бик можат да се пофалат со одлична фигура и да изгледаат младешки, свежо и силно дури и на старост.

Стил

Таа купува само висококвалитетни производи направени од најфини материјали, а позната е и по нејзината наклонетост кон дизајнерска облека. Во гардеробата на типичниот Бик секогаш ќе има костим  изработен по мерка, затоа што оваа жена знае дека облеката која совршено одговара никогаш нема да излезе од мода. Практични, елегантни и со многу вкус, Бикот повеќе ќе избере чевли со рамна потпетица со дискретна декорација на нив отколку штикли, а беспрекорно скроени панталони отколку мини здолниште.

Нивната суптилност е јасна и во изборот на бои кои ги претпочитаат, односно неутрални и пастелни како беж, слонова коска и каки со кафени или златни акценти. Сепак, и розовата и зелената и стојат одлично.

Што се однесува до фризурата и шминката, нејзините очигледни очи и долга, раскошна коса се нејзиниот белег. Никогаш не жали што потрошила повеќе пари за да ја направи косата што поубава, а омилени производи и се оние кои и даваат волумен на косата и убаво мирисаат. Таа секогаш ќе оди на шопинг според планираното и нема „без глава“ да лута по продавниците

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button