СПОРТ

Натпреварот против Грузија на 23 септември, познат датумот и за мечот против Бугарија

Во рамки на натпреварите од УЕФА – Лигата на нациите, Алсат дознава дека собирот на фудбалерите ќе биде на 19 септември, додека предизвикот против Грузија ќе се одржи на 23 септември. 3 дена подоцна ќе нашите фудбалери во Скопје ја пречекуваат репрезентацијата на Бугарија.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button