СПОРТФУДБАЛ

Натпреварот Бразил-Аргентина прекинат поради прекршување на Ковид протоколот

Дербито на јужноамериканските фудбалски квалификации за Светското првенство во Катар помеѓу Бразил и Аргентина беше прекинато синоќа во третата минута поради прекршување на Ковид протоколот.

Advertisements

Имено, полицијата влезе на теренот за да спречи тројца аргентински фудбалери да излезат на теренот  бидејќи го прекршиле правилото за задолжителен карантин, со оглед на тоа што биле во Велика Британија последните 15 дена.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button