МЕТРОПОЛ

Неделен хороскоп од 27 јуни до 3 јули: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци оваа недела?

Овен

Љубов: Доколку копнеете за малку љубов, погледнете ги подобро луѓето од вашето најблиско опкружување. Еден телефонски повик може да значи почеток на пријатно познанство кое може да прерасне во нешто повеќе.

Кариера: Не сте целосно свесни за вашите можности. Од вас се очекува да покажете поголема умешност при справување со работните обврски. Доволно е да го правите она што сакате да го правите, а потоа да му се посветите на тоа што го сакате. Тоа ќе ви овозможи да напредувате на стабилен и сигурен начин.

Бик

Љубов: Овие денови ќе бидете склони кон дружењето со другите и подготвени за разговор во секое време. Доколку веќе сте во врска, очекувајте подобрување, но и повеќе заеднички моменти со партнерот.

Кариера: Како што одминуваат деновите ќе сфатите дека на вашиот бизнис му претстои успешна и просперитетна иднина. Од друга страна, ова сознание ќе ве поттикне да развиете нови планови. Сепак, ќе ви недостига енергија веднаш да ги реализирате.

Близнаци

Љубов: Доколку не сте во врска, ве очекуваат нови, интересни познанства. Доколку, пак, сте во врска, ќе потрошите повеќе од испланираното за да ја импресионирате саканата личност. Сепак, не грижете се бидејќи сето тоа ќе вроди со плод.

Кариера: Овој период ќе се чувствувате особено уморни и ќе ви треба многу повеќе време за да ги правите работите кои вообичаено ги извршувате многу побрзо. Затоа, потребно е да го планирате работното време и подобро да се организирате.

Рак

Љубов: Ве очекуваат мали победи на љубовен план. Тоа значи дека ви претстојат нови познанства, забава и пријатни искуства во опуштената атмосфера на вашиот дом.

Кариера: На работа, одвај чекате да покажете што знаете и умеете, но од друга страна, попаметно би било да одложите некои задачи. Обидете се да воспоставите биланс.

Лав

Љубов: Во следните неколку денови вашиот љубовен живот ќе премине во дискретна фаза со оглед на тоа дека ќе чувствувате потреба за повлекување. Тоа значи дека оние кои не се во врска нема да имаат желба за нови познанства, а оние кои се во врска ќе поминуваат повеќе време дома, со своите партнери.

Кариера: Ве очекува ветувачки, но и тежок напредок во кариерата. Ќе имате и доволно енергија, не само да ги извршувате своите обврски туку и да ги поттикнете другите да работат. Единственото нешто на кое треба да обратите внимание е подобра организација на работното место.

Девица

Љубов: Секојдневните страсти и емоции ќе остават посебен белег врз вашиот љубовен живот. Нешто убаво и пријатно ве очекува овие денови, па така ќе ги паметите само по добро работи.

Кариера: Нема да биде лесно да не одговорите на провокациите на работа, но понекогаш е подобро да се воздржите.

Вага

Љубов: Најголем дел од слободното време ќе го поминувате во самотија и мечтаење. Доколку веќе сте во врска ќе бидете отуѓени поради некаква причина. Но, не грижете се бидејќи оваа фаза наскоро ќе помине.

Кариера: Ќе преземете акција само кога ќе имате сите информации. Нема да заборавите ниту еден детаљ, но ќе треба да вложите голем труд за да успеете.

Скорпија

Љубов: Веројатно ќе ви биде здодевно овие денови бидејќи нема да бидат исполнети вашите љубовни очекувања. Сепак, не се разочарувајте бидејќи со мир и хумор можете да одржувате солидна врска.

Кариера: Ќе имате впечаток дека околу вас има премногу луѓе со кои морате да комуницирате за неважни работи. Затоа, важно е да направите селекција и да ги одредите вашите приоритети. На тој начин нема да изгубите време на непотребни размислувања.

Стрелец

Љубов: Ќе стекнете нови познанства, но тоа нема да значи и зголемување на интимноста во односите. Ќе настапат и моменти на осаменост.

Кариера: Атмосферата на работното место ќе се подобри, но недостигот од вистинска акција ќе предизвика монотонија кај вас.

Јарец

Љубов: Нема да ви биде многу важно да разменувате нежности со партнерот, туку ќе ви биде доволно сознанието дека сте заедно. Оваа површност ќе биде резултат на неповолниот транзит на планетите.

Кариера: Ќе ги добиете одговорите што ги очекувавте и сега ќе продолжите со вашата борба до крај, односно до самата победа. Ќе бидете толку многу фокусирани на овие промени што нема да забележите ништо друго околу вас.

Водолија

Љубов: Каде и да отидете ќе се чувствувате удобно. Доколку не сте во врска, не пропуштајте ниту една покана дури и ако на почетокот не изгледала ветувачка. Наскоро ќе сфатите дека љубовта ви дава нова можност.

Кариера: Со мали чекори ќе напредувате лека-полека и ќе ги усовршувате своите вештини и способности. Ентузијазмот ќе ви помогне да ги остварите своите идеи и замисли.

Риби

Љубов: Ве очекува мирно секојдневие исполнето со љубов и хармонија. Љубовта ќе ви биде постојан сопатник, а тоа ќе го забележите по честите насмевки, но и уживањето со саканата личност.

Кариера: Ќе се обидете максимално да ја искористите шансата што ви претстои. Затоа, некои од вас ќе бидат подготвени и да работат прекувремено. Некои, пак, ќе добијат покана за важен проект. Сепак, не заборавајте дека најважно од сè е добрата организација.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button