КОШАРКАСПОРТ

Новата сезона 2021-2022 во НБА ќе започне за два месеци

Новата сезона 2021-2022 во НБА ќе започне за два месеци, но љубителите на кошарката почнаа да ги даваат првите квоти за нивните омилени тимови во трката за титулата. Оваа сезона, според нив, два тима се во потесна конкуренција: Лејкерс (Западна конференција) и Бруклин Нетс (Источна конференција). Според навивачите, овие две екипи ќе одат во големото плеј -оф финале. Пристигнувањето на Вестбрук во Лејкерс ги зголеми шансите за тимот од Калифорнија. Од една страна се Леброн-Џејмс-Вестбрук, а од другата страна се Дурант-Ирвинг-Харден, дуел што се очекува да донесе спектакл. На третото место од омилените тимови за титулата се актуелните шампиони на Милвоки Бакс, потоа Њујорк, Феникс, Голден Стејт и Јута Џез.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button