ЗДРАВСТВО

Нови 173 заразени и тројца починати од Ковид 19 во изминатите три дена

Нови 173 случаи на Ковид 19 се регистрирани во изминатите три дена, од 16 до 18 септември, кога се направени 1216 тестови, соопшти Министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје. Во истиот период има 186 оздравени пациенти и тројца починати пациенти.

Од нив по едно починато лице е од Скопје (69г), Валандово (75г) и Охрид (79г). Лицата починале во болнички услови.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button