ВЕСТИЕКОНОМИЈА

Од полноќ поевтин дизел, бензинот поскапува

Од ноќеска на полноќ, по одлука на Регулаторната комисија за енергетика, цената на дизел горивото ќе се намали за два денара, а бензините ќе се продаваат поскапо за половина денар, дознава Алсат.

Advertisements

Согласно новиот ценовник, литар дизел ќе чини 61 денар, ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 72,50 денари, а ЕУРОСУПЕР 98 по цена од 74,50 денари.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button