ЕКОНОМИЈАМАКЕДОНИЈА

Од утре поевтин дизел, објавен новиот ценовник

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика од полноќ цената на дизел горивото се намалува за 0,50 денари и ќе изнесува 77,00 ден/лит.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 не се менуваат,

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button