ВЕСТИЕКОНОМИЈАМАКЕДОНИЈА

Од утре поскапуваат горивата, објавен новиот ценовник

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од полноќ малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 1,50 ден. и ќе изнесува 86,50 ден/литар.

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 поскапува за 1,00 ден. и ќе се продава по цена од 88,50 ден/литар.

ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе поскапи за 2,00 ден. и ќе изнесува 78,00 ден/литар.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button