ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Османи: Рече дека има добра волја да се надминат разликите меѓу двете земји.

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во „Емисијата 200“ рече дека има добра волја да се надминат разликите меѓу двете земји.

Advertisements

„Ние сме заглавени во процесот на интеграција, а поради нас и Албанија е заглавена, целиот регион е заглавен поради ова прашање, а европската судбина на Северна Македонија и Албанија зависи од волјата на двете страни и товарот на овие две страни кои разговараат е многу поголем од само надминување на разликите меѓу двете земји. Видов добра волја, поставивме динамика, дефиниравме календари, ја дефиниравме структурата, сега треба да продолжиме со оваа динамика“, рече Османи./Алсат.мк

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button