ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Паднати дрвја, искршени гранки и поплавени дел од улиците во Аеродром

Паднати дрвја, искршени гранки и поплавени дел од улиците во Аеродром

Силното невреме проследено со пороен дожд што попладнево го зафати Скопје предизвика значителна материјална штета во општина Аеродром при што беа паднати неколку дрвја, на повеќе места беа искршени гранки и беа поплавени дел од улиците.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button