СПОРТФУДБАЛ

ПМФЛ: Трпчевски во Тетово, Тефику во Гостивар

Викендов продолжуваат борбите во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ), а Фудбалската федерација на Македонија веќе ги одреди делителите на правдата за 21. коло.

Сите шест натпревари ќе се одиграат в недела, а дефинитивно сите очи ќе бидат вперени кон дербито во Тетово меѓу екипите на Шкендија и Вардар. Главен судија на Градскиот стадион во Тетово ќе биде Стојанче Трпчевски од Кавадарци, а нему ќе му асистираат Салѓан Маркоски и Драган Трпчевски.

Возбудливо се очекува да биде и во Гостивар, каде амбициозниот домаќин ќе ја пречека разиграната Брера Струмица, а на центарот на овој натпревар ќе застане Ндерим Тефику од Куманово.

Прва Лига – 21 коло

Гостивар – Брера Струмица

Македонија Ѓ.П. – Воска Спорт

Работнички – Брегалница

Шкендија – Вардар

Шкупи – Тиквеш

Силекс – Струга Т.Л.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button