СПОРТФУДБАЛ

Покетино на Олд Трафорд го носи и Хари Кејн?!

Маурисио Покетино продолжува да се поврзува со евентуална преселба во Манчестер Јунајтед. Екипата од Манчестер воопшто не е во добра форма оваа сезона, исто како што ПСЖ не е доволно убедлив во однос на играчите на располагање.

Advertisements

Покетино се поврзува со можно заминување од ПСЖ исто толку колку што се поврзува со евентуална преселба во Манчестер Јунајтед.

Британските медиуми велат дека Аргентинецот ги започнал првите барања до бордот на Јунајтед. Покетино сака Хари Кејн да биде префрлен на Олд Трафорд за да ја прифати неговата работа како тренер. Кејн е посакуван и од некои други тимови и неговиот трансфер можеби не е така лесен. Останува да видиме дали Јунајтед може да ја исполни оваа желба на актуелниот тренер на ПСЖ.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button