ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Полицијата казни 355 граѓани за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие, на територијата на Македонија регистрирани се 355 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице, информира полицијата.

Advertisements

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button