МАКЕДОНИЈА

Поради вчерашното силно невреме делови од Гостивар од вчера се без струја

Поради вчерашното силно невреме делови од Гостивар од вчера се без струја

Како последица од вчерашното силно невреме, жителите на градското подрачје во Гостивар навечер се соочија со краткотрајни прекини во снабдувањето со електрична енергија.
Од Електродиструбуција информираат дека прекини во снабдувањето настанале поради испад на среднонапонски вод. افضل موقع العاب اون لاين

Advertisements

Екипите на Електродистрибуција веднаш излегоа на терен и го санираа овој среднонапонски дефект, но во меѓувреме се појавија и дефекти на нисконапонска мрежа, наведуваат од ЕВН Македонија.
Жителите на населбите Фазанерија и Циглана реагираат дека се без струја дваесет часа и бараат побрзо решавање на проблемот. لعبة القمار بوكر

Засега не може да се прецизира кога ќе се нормализира снабдувањето со електрична енергија. لعبة مباشر Од Електродиструбуција нагласуваат дека поголемиот дел од дефектите на нисконапонска мрежа се отстранети, а во текот на денот ќе се заврши со санација и на преостанатите.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button