МАКЕДОНИЈА

Послаб земјотрес почувствуван во Скопје

Земјотрес со послаб интензитет, но силен разорен звук, беше почувствуван синоќа во Скопје. Според EMSC, станува збор за земјотрес со сила од 3,3 степени според Рихтеровата скала, кој се случил во близина на тромеѓето меѓу Македонија, Србија, Косово. Граѓаните на Скопје кои го почувствуваа, велат дека тресењето не било толку силно, колку што бил вознемирувачки звукот.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button