МАКЕДОНИЈА

Посвежо до среда, од четврток пораст на температурите

Посвежо време наутро, а преку денот променливо облачно ќе преовладува до среда, а од четврток ќе има значително повисоки температури, но со услови за појава на нестабилност во попладневните часови.

Advertisements

Од УХМР најавуваат дека особено долж Повардарието ќе засилува северен ветер.

Утре утринските ќе се движат од три до 14 степени, среда од 6 до 16, четврток од од осум до 17 степени, додека петок сабота и недела од девет до 19 степени.

Дневните утре ќе биде од 16 до 27 степени, среда од 22 до 31 степен,  четврток од 22 до 32, петок од 24 до 34 степени, сабота од 25 до 33 и недела од 24 до 33 степени.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button