ВЕСТИЗДРАВСТВО

Повеќе од 500 излекувани пациенти – Објавен дневниот извештај за „Ковид-19“

Во текот на последните 24 часа на национално ниво, од 3.791 извршени тестови, регистрирани се 386 нови случаи на Ковид-19, од кои 205 само во Скопје. Во меѓувреме, Институтот за јавно здравје објавува дека 529 пациенти се излечени, дознава Алсат. Битката со Ковид-19 ја загубија 16 пациенти. Од почетокот на пандемијата, во нашата земја се регистрирани вкупно 194.231 случаи, од кои 176.807 се излечени, додека 6.799 починале. Во моментов во нашата земја има 10.625 активни случаи на корона вирус.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button