ВЕСТИРЕГИОН

Презентација на приоритетите на словенечкото претседателство со ЕУ пред собраниските комисии

Во Собранието денеска седница ќе одржат Националниот совет за евроинтеграции и на Комисијата за европски прашања на која ќе бидат презентирани приоритетите на словенечкото претседателство со ЕУ.

Advertisements

На седницата ќе биде презентирана Програмата и приоритетите за работата на словенечкото претседателство со Советот на Европската Унија за периодот јули-декември 2021 година, од страна на Амбасадорот на Република Словенија во Република Северна Македонија, Милан Предан.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button