ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Приведен скопјанец осомничен за кражба

Полициски службеници од СВР Скопје синоќа го лишиле од слобода Т.А.(26) од Скопје поради сомнение за сторено кривично дело кражба.

Advertisements

Како што соопшија од МВР, кај Т.А. биле пронајдени украдените предмети и биле вратени на сопственикот.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button