РАКОМЕТ

Ракомет: Дибиров на третото место за најдобри голгетери

Ракометарот на „Вардар 1961“, Русинот Тимур Дибиров, откако постигна 6 гола против Алборг, во групите на Лигата на шампионите, застана на третото место на најдобрите голгетери во европската ракометна елита. Рускиот ракометар, со последните 6 гола, стигна до 971 гол во Лигата на шампионите, надминувајќи го Момир Илиќ со 969 гола. Сега пред Дибиров се уште Никола Карабатиќ со 1.091 гол и Кире Лазаров, со 1.462 гола.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button