РАКОМЕТ

Ракомет, на Европско само со ковид сертификат

Со најновата одлука на Европската ракометна федерација, сите репрезентации кои ќе учествуваат на следното Европско првенство, ќе можат да се појават само со вакцинирани ракометари или со прележан Ковид. Оваа одлука е веќе во сила и се однесува на Европското ракометно првенство во машка конкуренција, кое ќе се одржи во Унгарија и Словачка, во јануари 2022 година, но и за Светското првенство во ракомет за жени, кое ќе се одржи во Шпанија.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button