РЕГИОН

Рама во изјава за БТВ: Вие сте хаос и срам!

„Вие сте срам и хаос, момци…“, рече албанскиот премиер Еди Рама во изјава за новинарите од Бугарската национална телевизија пред почетокот на Самитот ЕУ – Западен Балкан.

Advertisements

„Срамота е што земја членка на НАТО киднапира други две земји членки додека во задниот двор на ЕУ има жешка војна…и секако, не е добро да се види дека останатите 26 држави седат мирно, покажувајќи немоќ“, рече Рама.

 

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button