ВЕСТИМАКЕДОНИЈАПатот кон

Реџепи: Меџиди стоеше покрај мене откако ме избркаа од Беса

Реџепи: Меџиди стоеше покрај мене откако ме избркаа од Беса

Кастриот Реџепи во вечерашното гостување во емисијата „Патот кон“ во Алсат во врска со неговото евентуално приклучување во „огнената група“, рече дека со Изет Меџит отсекогаш имал добри односи и покрај партиските поделби.

Advertisements

“На оваа средба се сретнавме со Изет Меџиди, Блерим Беџети и мојот пријател Алко на кафе, но секако и за создадената политичка ситуација, па сакав да се уверувам дека  последните случувања  нема да имат последици во интеграцискиот пат на државата“, рече Кастриот Реџепи.

Реџепи додаде и дека Изет Меџиди му е близок од моментот кога лани одлучил да не гласа за рушење на власта и дека на последната средба разговарале и за евентуалниот премин во ДУИ./Alsat.mk

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button