СПОРТФУДБАЛ

Ренова со новите засилувања атакува на пласман во Европа

Екипата на Ренова донесе две нови имиња во своите редови и го промовира Сенегалецот Бари Мухамаду Суахиб кој доаѓа од тимот на Шкупи, како и Назим Мамаѕаде.

Advertisements

Се работи за млад 21-годишен дефанзивец кој може да игра и на позицијата играч за врска, а доаѓа од Нефтчи Баку, за кого играл за вториот тим. Азербејџанецот одигра две пријателски средби за Борец, но не потпиша за велешани туку заврши во Тетово.

Додека 23-годишниот десен бек Бари доаѓа на позајмица од тимот на Шкупи. Се работи за ангажман до крајот на актуелната сезона.

Ренова е активна на трансфер пазарот. Претходно овој тим ги потпиша Назим Мамазаде, Мевљан Мурати, Амир Кахримановиќ и Фисник Зука. Екипата низ пролетниот дел ќе атакува на пласман во Европа. Од екипата си замина Арѓент Гафури кој продолжи во Воска Спор

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button