ФУДБАЛ

Реваншите од осминафиналето во Лигата на шампионите ќе се одиграат во вторник и среда

Реваншите од осминафиналето во Лигата на шампионите ќе се одиграат во вторник и среда, по што ќе се дознаат имињата на четирите екипи кои ќе обезбедат влез во четвртфиналето. Во вторник, Борусија Дормунд со предност од 3-2 игра против Севиља, а Јувентус ќе брка негатива од првиот натпревар во Португалија против Порто, кој во Торино доаѓа со резултат 2-1. Во среда домашните екипи имаат голема предност од првиот натпревар. Ливерпул го пречекува Лајпциг со 2-0, а Пари Сен Жермен има убедлива предност пред Барселона, по победата на „Камп Ноу“ со резултат 4-1. Сите натпревари стартуваат од 21,00 часот.

Advertisements

Лига на Шампиони – 1/8 од финале
Борусија Дортмунд – Севиља (3-2)
Јувентус – Порто (1-2)
Ливерпул – Лајпциг (2-0)
ПСЖ – Барселона (4-1)

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button