СПОРТФУДБАЛ

Роналдо го предводи нападот на „Црвените Ѓаволи“

Кристијано Роналдо се враќа во Мадрид, против тимот кој неколку пати го казнуваше во Лигата на шампионите, постигнувајќи два гола со дресот на Реал Мадрид и Јувентус.

Advertisements

Португалецот ќе го води Јунајтед од првата минута во Ванда Метрополитано против тимот на Симеоне, при што овој ќе изненади со своите избори, оставајќи го тандемот Суарез-Гризман на клупата.

Атлетико Мадрид (3-5-2): Облак; Хименез, Савиќ, Реинилдо; Врсаљко, Љоренте, Ерера, Кондогбија, Лоди; Кореа, Жоао Феликс.

Манчестер Јунајтед (4-2-3-1): Де Геа; Линделоф, Варан, Мегваер, Шо; Фред, Погба; Рашфорд, Бруно Фернандес, Санчо; Роналдо.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button