ФУДБАЛ

Роналдо сè уште не одлучил дали ќе го напушти Јувентус

Кристијано Роналдо е на летен одмор, но сè уште не одлучил дали ќе остане или ќе го напушти Јувентус. Пред една недела, ова прашање се чинеше завршено, односно дека Португалецот нема да го напушти Торино. Сепак, неговиот пост на социјалните мрежи повторно покрена шпекулации. Роналдо напиша: „денеска е денот на одлуката“, со што најави можна промена на клубот, иако има уште една година договор со „Старата дама“.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button