ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Се гласа за новата Влада, Димитар Ковачевски премиер

Собранието ја поддржа Владата предложена од премиерот Димитар Ковачевски. Половина или пред полноќ 62 пратеници гласаа за новата влада, 46 против, додека немаше воздржаност, пишува Алсат.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button