СВЕТ

Се урна воен авион во Пацификот, меѓу жртвите е и синот на министерот за одбрана на Ел Салвадор

Три лица, меѓу кои двајца членови на екипажот и Херардо Мерино, син на министерот за одбрана на Ел Салвадор, Френсис Рене Мерино Монро, загинаа при пад на воен авион доцна синоќа во водите на Тихиот океан.

„Пријавено е дека се извлечени две тела по несреќа на воен авион, вклучително и на синот на министерот за одбрана, Херардо Мерино“, јавува салвадорскиот медиум „Портавоз“ на Твитер.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button