СПОРТ

Сејдини на ФБ: Побаравме од УЕФА да играме во досегашните дресови

Од ФФМ испратиле барање до УЕФА македонските фудбалери да играат со досегашните дресови и сега се надеваат дека европската куќа на фудбалот ќе им излезе во пресрет.

Advertisements

Веста ја објави првиот човек на ФФМ, Муамед Сејдини по два дена откако беа промовирани репрезентативните дресови за настап на ЕУРО 2020, кои предизвикаа бура негативни реакции во јавноста.

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button