СПОРТФУДБАЛ

Селекторот на Бразил: Не грижете се! Нејмар ќе игра во следните натпревари

Селекторот на Бразил, Тите проговори за повредата што синоќа ја заработи Нејмар. Фудбалерот имаше жесток судир со еден од српските играчи и затоа се смета дека повредата е сериозна.

Сепак, самиот тренер се погрижи да ги смири бразилските навивачи, велејќи дека нема ништо сериозно.

“Не се грижи! Нејмар ќе биде дел од Светското првенство, ќе игра. Можете да бидете сигурни во тоа“, заклучи Тите.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button