МЕТРОПОЛ

Шест хороскопски знаци кои ќе излезат со вас, а потоа „преку ноќ“ ќе исчезнат

Овие шест знаци поради сосема различни причини најчесто ќе го остават без збор својот партнер, само ќе исчезнат. До оваа одлука доаѓаат затоа што им е полесно, не се грижат доволно или затоа што сакаат да избегнат конфликт.

1. Близнаците се како ветрот
Кога станува збор за љубовта и запознавањето, Близнаците никогаш не знаат што сакаат. Тие се многу непостојани, до тој степен што еден ден ќе бидат целосно луди по некого, а следниот ден нема да чувствуваат ништо за таа личност. Да се ​​биде во врска со Близнаци е лудо возење бидејќи припадниците на овој знак никогаш не се особено искрени за своите чувства и не се подготвени да се смират и да се поврзат со некого.

2. На Овенот лесно му здосадува
Љубовта е игра за Овенот кој нема да се двоуми да го прекине контактот со личност со која излегува ако дојде некој подобар. Овенот може да биде доста див во светот на состаноците и ја сака возбудата од „ловот“, што сугерира дека не се верни партнери на долг рок. Вистина е дека ја мразат идејата да влезат во здодевна рутина и често губат интерес откако ќе заврши фазата на заведување и игра.

3. На Скорпијата ѝ недостасува храброст
Скорпијата е дефинитивно најмистериозниот хороскопски знак, што би објаснило зошто често едноставно исчезнуваат, без да дадат никакво објаснување зошто. Вистина е дека и покрај нивната храброст, тие не се секогаш подготвени да се соочат со она од што се плашат, па кога ќе се променат нивните чувства кон некого, Скорпиите попрво би го прекинале секој контакт отколку да му објаснат на партнерот дека тоа повеќе не е тоа тоа.

4. Љубовта за Стрелецот не е приоритет
Стрелецот избегнува луѓе а за тоа не е ни свесен. Овде имаме работа со најавантуристичкиот хороскопски знак, што значи дека Стрелецот е многу непредвидлив и веројатно ќе реши да патува и да „скокне“ на другата страна на светот за еден ден. Накратко, секогаш кога Стрелецот има можност да се впушти во авантура, тие се подготвени да остават секого и да тргнат што е можно поскоро, и тешко дека ќе имаат време да напишат порака за тоа каде, зошто и кога одат – тие само ќе исчезнат.

5. Водолијата бега од своите проблеми
Водолијата е многу мирен хороскопски знак кој ја мрази идејата за кавга, па затоа припадниците на овој знак обично се одлучуваат за брз (и тивок) излез. Без разлика колку долго сте во врска со Водолија, тие за миг ќе ве пресечат и никогаш повеќе нема да ви се јават – без размислување. Тие веруваат дека прекинот на комуникацијата е најнежниот начин да се прекине врската.

6. Лавот секогаш сака повеќе
Како еден од најнарцисоидните хороскопски знаци, доколку Лавот не почувствува дека нивниот партнер има доволно почит и восхит кон нив, сигурно нема долго да се задржува и да чека да се препознае нивната таканаречена големина, пишува МСН. Наместо тоа, тие ќе најдат некој друг, и бидејќи се подготвени да одат на состаноци со повеќе луѓе во исто време, и во основа се зависни од апликациите за состаноци, нема да им треба долго време да најдат некој нов и да исчезнат.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button