ВЕСТИРЕГИОН

Силен тектонски удар во Грција, Лариса погодена од 6,9 степени по Рихтер

Силен земјотрес пред околу 15- тина минути го погоди грчкиот град Лариса. Како што стои на интернет апликацијата за следење на земјотреси, потресот е со јачина од 6,9 степени, а епицентарот бил на длабочина од 2 километри.

Advertisements

Земјотресот е почувствуван и на територијата на нашата земја.

Дел од локалните медиуми пренесуваат дека јачината на потресот е 6,2 степени.

Грчки медиуми објавија и видео од атмосферата којашто се создала низ улиците на Лариса непосредно по потресот

Наскоро повеќе….

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button