СПОРТ

Симона Халеп нема да се појави на Ролан Гарос

Симона Халеп нема да биде подготвена да се појави на Мастерсот турнир Ролан Гарос, поради повреда на мускулот на ногата. Таа исто така официјално се повлече од турнирот во Париз, кој почнува на 30 мај. Романската тенисерка нема доволно време да ја санира повредата што ја заработи за време на второто коло на турнирот во Рим, против Кербер. „Немам доволно време да се опоравам, затоа се повлекувам од турнирот во Париз, кој го чекав долго време, но одлуката е исправна и мора да се почитува“, напиша Халеп на социјалните мрежи. Инаку Симона Халеп беше шампион на турнирот во Париз во 2018 година.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button