ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Со факели и тапани ВМРО-ДПМНЕ слави победа пред палатата „Христо Татарчев“

Зурли и тапани со музика во македонски мелос се слушаат пред палатата „Христо Татарчев“, седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во центарот на Скопје. Ја слават победата на нивниот претседателски кандидат.

Симпатизерите и поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ и на кандидатката за претседател на државата Гордана Силјановска-Давкова поддржана од оваа партија со знамиња и со факели во рацете се собираат пред седиштето на партијата.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button