ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Спасовски- Вечер повторно очекуваме насилни протести

„Имаме информации дека и за вечерва се подготвува насилство и молотови коктели за протестот кој што е најавен за вечер“, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски по неговата посета на повредените полицајци од синоќешните протести против „францускиот предлог“ за отстранување на бугарското вето.

„Дури една група од тие што сакаат да протестираат подготвуваат и молотови коктели, кои би биле наменети кон институциите, и затоа сакам уште еднаш да апелирам да се откажат од таквата идеја, нема да дозволиме во ниту еден случај да биде загрозен нечиј живот или државен објект“, изјави Спасовски.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button