СПОРТ

Според „Форбс“ Барселона е највредниот тим во фудбалот

Според добро познатото американско списание „Форбс“, тимот на Барселона е највредниот тим во фудбалот, оставајќи го со мала разлика зад себе Реал Мадрид. Според американскиот магазин, „Далас Каубојс“ е највредниот тим во светот со 5,7 милијарди долари, пред другиот американски фудбалски тим „Њујорк Јенки“ и оној од американската кошарка „Њујорк Никс“. На четвртото место е Барселона со вредност од 4,76 милијарди долари, пред Реал Мадрид со 4,75 милијарди долари. Сегашната вредност на Барселона, сепак, не го менува фактот дека нето долгот на клубот изнесува околу 1,5 милијарди долари.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button