ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Тензично на протестите, демонстрантите бараат да продолжат со маршот

Поединци од демонстрантите кои во моментот се на булеварот пред ТЦ „Мавровка“ предизвикаа тензии и фрлаа со предмети и за момент се втурнаа кон полицискиот кордон кој не им дозволува да продолжат со маршот кон Основниот суд и кон Собранието.

Advertisements

Тензиите почнаа откако демонстрантите побараа полицијата да ја „ослободи“ улицата, но, патот и натаму им го попречува огромен полициски кордон и оклопни возила.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button