СПОРТФУДБАЛ

Тотенхем со гол во 96. минута дојде до три бода

Ватфорд и Тотенхем одиграа возбудлив натпревар на вториот меч од првиот ден во Новата година, на кој Тотенхем славеше со 0-1 со гол во 96. минута од средбата.

Кога се чинеше дека натпреварот ќе заврши без победник, Тотенхем до победата дојде со голот на Санчез во последните секунди.

Претходно, во првиот меч на денот Манчестер сити славеше на гостински терен против Арсенал со 1-2.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button