МЕТРОПОЛ

Три посебни хороскопски знаци: На многумина им одат на нерви, a потајно им се восхитуваат

Лавовите се вообразени, Скорпиите се вечни негативци, а Близнаците се лицемерни предавници…

Advertisements

Вакви написи за трите најозлогласени знаци на Зодијакот често се гледаат, но вистината е многу подлабока и суштински изненадувачка.

Лав

Најчести описи: Бесен егоман. Кога ќе помислите на Лео, можете да замислите како некој се фали со 12 шопинг торби, зјапа во предната камера на неговиот телефон и гласно зборува на телефон.

Реалност: Лавовите се „напојуваат“ со креативно изразување. Со сонцето како владејачка планета, Лав сака да ја зрачи својата топлина преку многуте таленти кои ги поседува и да ја пренесе таа енергија на сите околу него.

Дарежливите огнени припадници на овој знак сакаат да ве мотивираат со своите зборови, да ве раздвижат со својата музика и да ве воодушеват со екстравагантна изненадувачка забава. Ним им е поважно како другите ги гледаат, отколку како тие се доживуваат себеси. На лавовите им треба многу храброст за постојано да бидат изложени на туѓите ставови.

Близнаци

Најчести описи: брборење лицемерни чудовишта. Близнаците често се карактеризираат како пријатели кои често ги менуваат своите мислења и ставови.

Реалност: Ако Близнаците изгледаат необврзувачки, тоа е веројатно затоа што имаат многу на ум.

Тие се оптимисти и постојано бараат нови искуства, и да, разговорливи, можеби ќе сакаат да ви кажат се за себе пет минути откако ќе се сретнете. Големите комуникациски вештини на Близнаците се подарок од нивниот планетарен владетел Меркур.

И иако може да изгледа како да зборуваат како луди, тие во основа се многу добри слушатели и соговорници. Близнаците се меѓу најотворените знаци, прифаќајќи ги разликите и особеностите на другите. Нивната приспособливост им овозможува да воспостават врска со секого. И тие не се склони да ги осудуваат другите.

Шкорпија

Најчести описи: Злобен филмски негативец. Скорпиите се опишани како мистериозни криминалци кои се пеколно одмаздољубиви.

Реалност: Секако, Шкорпијата е мистериозна, но тоа не е затоа што има зли скриени намери. Пред да одлучат да се доверат некому, мора да се чувствуваат безбедно со тој човек, пишува порталот Директно.

Празниот поглед и црниот хумор го штитат длабокиот емоционален интензитет на Скорпијата. Тие се фиксирани водни жигови и често изгледаат како санта мраз. Откако ќе се уверат дека сте искрени и сигурни, нивната студена надворешност почнува да се топи и вие сте пуштени во нивното меко, емпатично внатрешно царство.

Скорпиите се толку интуитивни што може да помислите дека ви ги читаат мислите. Површните приказни не ги интересираат. Тие бараат вистински, интимни човечки врски. И штом ќе ги најдат, ќе направат се за да ги заштитат оние за кои се грижат.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button